Sprawdzony mechanik motocykli w Gdańsku

Zasiąść na swoim motocyklu jest jednym z największych pragnień większości mężczyzn. Najczęściej pasja ta zaczyna się całkiem niepozornie, zazwyczaj od jednej wyprawy ze swoim znajomym. Kolejne, dalsze wyjazdy oraz wycieczki sprawiają, że zakup motocykla zostaje sprawą kluczową.

Zazwyczaj kierowcy motorów należą do grona osób, którzy lubią ryzyko oraz podwyższony poziom adrenaliny. Z tego właśnie powodu dochodzi do ponad 350 wypadków z udziałem motocyklistów rocznie, a jest to niemal 1/3 wszystkich kolizji drogowych w Polsce. W obecnym czasie można zaopatrzyć się w różnorodne części motocyklowe, mające za zadanie ochronić ciało motocyklisty w razie wypadku są to m.in. rękawice Ixon. Akcesoria mające chronić motocyklistów przed potencjalnymi obrażeniami można opisywać w nieskończoność, jednak niektórym warto się bliżej przyjrzeć, gdyż mogą one stanowić decydującą ochronę podczas wypadku.

Podstawowym z wszystkich akcesoriów motocyklistów powinny być kaski motocyklowe, a wśród nich między innymi kaski szczękowe, czyli kaski posiadające mechanizm pozwalający na korzystanie z niego zarówno w formie otwartej jak i zamkniętej. Niezwykle istotnym wyposażeniem, który powinien znajdować się pod kaskiem każdego motocyklisty powinny być kominiarki dla motocyklistów, zakładane w celu utrzymania czystości samego kasku. Równie istotnym elementem ubrań powinny być kombinezony dwuczęściowe, mające chronić niemal całe ciało motocyklisty, a na strategicznych miejscach typu kolana czy łokcie mają dodatkową warstwę ochronną. Na nogach motocyklisty powinny się znajdować buty motocyklowe, a wśród nich możemy wyróżnić buty enduro, czyli rodzaj obuwia ze znacznie grubszą podeszwą. Oczy motocyklisty najczęściej ochraniane są przez okulary motocyklowe, które zakłada się po to, aby drobinki kurzu czy owady nie dostawały się do nich podczas jazdy. Oprócz wspomnianych głównych części stroju motocyklowego warto również wyposażyć się w inne ochronne części ubrania, takie jak np. spodnie motocyklowe czy kamizelki motocyklowe. Musimy wiedzieć, iż kompletowanie wszystkich elementów stroju motocyklisty jest kosztowne jednak musimy pamiętać, że jest to dla własnego dobra i nie należy patrzeć na koszta, gdy w grę wchodzi własne zdrowie.

Motocykl możemy wyposażyć w akcesoria, które prawdopodobnie nie zwiększą bezpieczeństwa podczas jazdy, ale na pewno uczynią nasz motocykl o wiele atrakcyjniejszym z wyglądu. Zaliczane do nich są błotniki motocyklowe, chroniące pasażera, bądź samego motocyklistę przed kurzem lecącym spod kół. Każdy motor można wyposażyć w opcjonalne gadżety mające ułatwić jazdę oraz zwiększyć liczbę transportowanych na motocyklu bagaży. Dodatkowe części motocyklowe można znaleźć we wszystkich sklepach o tematyce motocyklowej, jednak najliczniejszy asortyment posiada Sklep 4 Ride oferujący głównie zabezpieczające odbiorniki, czyli wystające elementy poza motocykl mające na celu zamortyzowanie upadku maszyny. Ponadto także możemy wyposażyć nasz motocykl tak, aby ewentualny wypadek nie przysporzył znacznych szkód. Jednym z podstawowych elementów, które możemy zamontować przy swoim motocyklu są osłony motocyklowe, których zadaniem jest amortyzacja naszego motocyklu podczas wypadku.

Każdy wyposażony w motocykle części oraz akcesoria motocyklowe sklep powinien być w stanie zaproponować klientowi większość dodatków ochraniających powierzchnię ciała motocyklisty podczas ewentualnego wypadku. Należy pamiętać aby w miarę możliwości korzystać z usług sprawdzonych i znanych produktów jak na przykład kombinezon Alpinestars, gdyż cieszą się one zaufaniem motocyklistów z całego świata. Jednakże same dwuślady powinny posiadać określone narzędzia motocyklowe zabezpieczających pasażera przed upadkiem.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *