Ogrodzenia gabionowe

Płot to nieodłączny element architektury każdego miasta czy wsi. Ostatnio jednak coraz częściej spotkać można chrakterystyczne ogrodzenia gabionowe , będące połączeniem kamienia i stalowej kraty. Gabiony to stalowe kosze szańcowe,  wypełnione kamieniami – nowoczesny element architektury, pełniący funkcje estetyczne, ale również funkcjonalne. Mogą one być bardzo wytrzymałym i estetycznym ogrodzeniem, ale również nietuzinkowym akcentem architektonicznym. Warto również zwrócić uwagę na pełną ekologiczność konstrukcji, oraz uniwersalność w kontekście zastosowań. Używamy je przykładowo do wzmocnień skarp, wałów rzecznych, nasypów ziemnych już od wielu lat.

DEFINICJA:[wikipedia]

„GABION to prostopadłościenny element budowlany wzmacniający skarpę, nasyp ziemny bądź brzeg rzeki. Ma formę najczęściej prostopadłościennego kosza wykonanego z prętów i siatki stalowej, wypełnionego kamieniami lub współcześnie żwirem. Objętość zależna od zastosowań od 0,25 do 4 m³. Często używany też jako ozdobny element architektoniczny także w budownictwie drogowym, wodnym.”

Poniżej kilka przykładów zastosowań gabionów:

kosze eawp panele mao
KOSZE OGRODZENIOWE ELEMENTY ARCHITEKTURY W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ PANELE OGRODZENIOWE MAŁA ARCHITEKTURA OGRODOWA

A tu kilka przykładów kamieni stosowanych w omawianych konstrukcjach ogrodzeń gabionowych:

GNEJSgnejs BAZALTbazalt GRANITgranit

redhenGdzie mogę kupić GABIONY ?

Firma REDHEN to czołowy polski dostawca ogrodzeń gabionowych, oferujący pełną gamę koszy, kamieni, oraz służący pełnym doradztwem technicznym i architektonicznym.

REDHEN powstał z chęci zwiększenia obszarów zastosowań gabionów –  nowoczesnego efektownego tworzywa budowlanego o bardzo dużej gamie zastosowań i niebywałej trwałości, oraz walorach ekologicznych. Gabion REDHEN jest zaprojektowany do użycia w ogrodach, parkach na ulicach i w budowlach użyteczności publicznej.

W naszym serwisie internetowym zobaczysz mapę dojazdu do firmy, sprawdź również cennik REDHEN , oraz aktualne promocje i rabaty.

Sprawdź naszą ofertę –  gabiony sklep online KUP przez internet !!!

+48 327 937 133 redhen@redhen.pl

gabiony

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *