Materace dla dzieci

Wybór materaca do spania dla naszej pociechy to wbrew pozorom bardzo odpowiedzialna czynność. Wszak sen jest jednym z najbardziej odpowiedzialnych czynników gwarantujących prawidłowy rozwój młodego człowieka. Tak więc zanim opowiemy o materacach dla dzieci, przedstawimy parę istotnych informacji na temat budowy materacy do spania.

Niewiele osób wie, że materac posiada strefy oddziaływania na nasze ciało. Idealny materac to taki, który nam osobiście najbardziej odpowiada. stąd praktyczna rada – zamiast zapisywać ile ważymy, ile mamy wzrostu – udajmy sie do sklepu z materacami i połóżmy sie na wybranny model 😉

interjoker

Materiały wykorzystywane do produkcji materacy:

LATEKS
Jest otrzymywany na bazie połączenia naturalnego mleczka z drzewa kauczukowego z syntetycznym lateksem, co daje w efekcie materiał niezwykle trwały. Cechuje się wysoką elastycznością, dzięki czemu dopasowuje się idealnie do kształtu ciała. Jest wytrzymały na odkształcanie. System otworów umożliwia swobodną wymianę powietrza i ciepła, co powoduje, że materac oddycha. Właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne lateksu czynią wypełnione nim materace bardzo higienicznymi.

LATEKS TERMOELASTYCZNY
To nowatorskie połączenie dwóch najlepszych surowców wykorzystywanych do produkcji materacy. Surowiec ten powstaje podczas jednego procesu technologicznego, bez jakichkolwiek łączeń czy klejeń. Powoduje to możliwość wykorzystania właściwości pianki termoelastycznej i lateksu w tym samym czasie. Blok lateksu termoelastycznego reaguje dwustopniowo – z jednej strony posiada właściwości lateksu, jest bardziej elastyczny i sprężysty, a z drugiej
pianki termoelastycznej, która pod wpływem temperatury i nacisku modeluje się do kształtów ciała, idealnie je podpierając.

PIANKA TERMOELASTYCZNA
Wkład tego typu reaguje na ciepło, zwiększając swoją elastyczność wraz ze wzrostem temperatury. Pianka przejmuje ciepło ciała i dostosowuje się do jego kształtu, dzięki czemu zapewnia mu odpowiednie podparcie na całej powierzchni.

OWCZA WEŁNA
Zatrzymuje ciepło wytwarzane przez organizm i dlatego stosowana jest po stronie zimowej materacy. Przejmuje wilgoć i ponownie oddaje ją do otoczenia. Znakomicie wchłania wydzielany podczas snu pot.

BAWEŁNA
Jest włóknem naturalnym o doskonałych właściwościach higroskopijnych. W czasie snu jest w stanie przejąć prawie połowę z wytwarzającej się wilgoci ciała. Za sprawą tej właściwości ochładza nasz organizm i zapewnia odpowiednią wentylację ciała w gorące dni. Dlatego właśnie jest stosowana na stronie letniej materaca.

KOŃSKIE WŁOSIE
Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem izolacji oraz bardzo dobrą elastycznością i znakomitymi właściwościami termicznymi. Jest odporne na wilgoć oraz wyjątkowo trwałe, przez co zwiększa żywotność materaca.

KOKOS
Surowiec naturalny pochodzący ze skorupy orzecha kokosowego. Ma świetne właściwości termiczne i zapewnia właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Dzięki swej naturalnej strukturze włókno kokosowe jest lekkie i przewiewne oraz posiada właściwości antyalergiczne. Cechuje się wysoką elastycznością, pochłania wydzielany pot i wilgoć panującą w otoczeniu. Dzięki zastosowaniu płyt kokosowych uzyskuje się efekt usztywnienia materaca.

T 25
Pianka poliuretanowa o gęstości 25 kg/m3

Jak widać, różnorodność materiałów do produkcji materacy jest imponująca, a to nie wszystko. Treaz sprężyny :

BONNELL
Sprężyny tego typu wykonano z wysokogatunkowego drutu o średnicy 2,2 mm. Łączenia tych sprężyn wykonane są z drutu o średnicy 1,8 mm. Taka konstrukcja zapewnia dużą sztywność oraz trwałość tego typu wkładu. Wysokość wkładu 11 cm, a w przypadku materaca Uranos 6 cm. Gęstość upakowania wynosi 111 sprężyn/m˛, a w przypadku Uranosa 120 sprężyn/m2

SPRĘŻYNA KIESZENIOWA (materace kieszeniowe)
Wkład tego rodzaju składa się z osobnych kieszeni ze sprężynami w środku, połączonych ze sobą za pomocą kleju i ramki otaczającej całość. Dzięki takiej konstrukcji uzyskano punktową elastyczność, która pozwala dopasować się materacowi do kształtu ciała. Wysokość wkładu 11 cm, a w przypadku materaca Nuta 15 cm. Gęstość upakowania to 260 sprężyn/m2

MULTIPOCKET
Zasada konstrukcji jest taka sama, jak w sprężynach typu kieszeniowego. Różnica polega na gęstości upakowania, która wynosi 500 sprężyn/m2. Powoduje to lepsze dopasowanie do kształtu ciała przy jednoczesnym zwiększeniu trwałości konstrukcji. Wysokość wkładu: 12,5 cm.

H1
Materac dla osób o wadze do 65 kg.

H2
Materac dla osób o wadze do 80 kg.

H3
Materac dla osób o wadze powyżej 80 kg.

DWUSTRONNY
Materac może być użytkowany po obu stronach, co zwiększa jego żywotność.

STELAŻ REGULOWANY
Materace mogą być stosowane wraz ze stelażami o regulowanych elementach.

MATERAC REHABILITACYJNY
Część naszych materacy dzięki pozytywnym opiniom ośrodków rehabilitacyjnych oraz świadectwom instytucji certyfikujących uzyskało status materaca rehabilitacyjnego, a co za tym idzie 7% stawkę VAT. Obniżenie stawki VAT dotyczy materacy o wymiarach: szerokość 0,7-2 m i długość 1,7-2,2 m.

LATO
Dzięki zastosowaniu wkładu bawełny ta strona przeznaczona jest na sezon letni.

ZIMA
Strona z wełną owczą zalecana jest na sezon zimowy.

HR 30/30
Pianka wysokoelastyczna o ciężarze 30 kg/m3.

—————-

I tu wypadało by przejśc do kwintesencji – jaki najlepszy materac wybrać dla dziecka, które jest za małe, aby samo decydowało o zakupie.

Materace dla dzieci są najczęściej lateksowe , lub lateksowo – kieszeniowe. 

Ich najwięksi producenci – materace Vitmat i Janpol dokładają starań , aby wybór w ofercie  był najwyższej jakości. Poniżej przykłady produktów w/w firm

 

materac_dla_dziecka_janpol materac_dziecięcy_interjoker

I przykładowy opis (proszę zwrócic uwagę na wymienione cechy…)

—————————————————-

Średnio twardy materac lateksowy

Materac lateksowo-kokosowy o dwóch stronach twardości: średnio twardej i twardej

• Wkład: płyta lateksowa o grubości 6 cm, obłożona jednostronnie płytą kokosową o grubości 2 cm.
• Pokrowiec: dzianina jersey pikowana obustronnie ociepliną.
• Możliwość prania w temp. do 60°C.
• Dzianina posiada Certyfikat Oeko – Tex 100.
• Wysokość: ok. 10 cm.

Materace posiadają opinię Instytutu Zdrowia Matki i Dziecka.

Materace dziecięce Eos są produkowane wyłącznie w wymiarach 120 x 60 cm oraz 140 x 70 cm.

Jak widać, oprócz użytych materiałów i wymiarów, jest też :

  • rodzaj pokrowca

  • twardość

  • zalecenia do prania / konserwacji

  • wkład

  • certyfikaty

  • opinia organów (np I.Z.M i D)

  • wysokość !!!

I to własnie cechy, na które musimy zwrócić uwagę podczas zakupu materaca!

A jak widać wybór odpowiedniego materaca dla dziecka ,to nie takie proste….

————————————————————-

Bardzo korzystna ofertę proponuje sieć sklepów online Materacem – materacem.pl,  – materace Rybnik, Gliwice, Knurów, Śląsk.

TEL: (32) 235-33-81
GSM:   888-806-600

 

materacem

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *