Chemia niemiecka

Ekochemia, czy też chemia ekologiczna to nowy trend produkcji środków chemii gospodarczej (detergentów) zgodnie z zasadami ekologii. Sam fakt popularności tego segmentu towarów zbytnio nie dziwi. W końcu po jedzeniu to właśnie środki czystości są najbliższe naszemu ciału (nie licząc eko-papierosów).

Każdy z nas ma w domu miejsce, w którym magazynuje wszelkiego rodzaju środki czyszczące. Większość z nich jest szkodliwa dla środowiska naturalnego. Niektóre z nich mogą wywołać również reakcje alergiczne. Można temu zaradzić w bardzo prosty sposób. W nowoczesnych sklepach online z produktami ekologicznymi można znaleźć coraz więcej całkowicie biodegradowalnych, ekologicznych produktów czyszczących. Podstawowym ich składnikiem jest czyste mydło roślinne. Drugą grupę substancji aktywnych stanowią związki powierzchniowo-czynne uzyskiwane z oleju kokosowego, skrobi roślinnej i wielocukrów. Ta aktywność jest świetnie tolerowana przez naszą skórę. Dodatkowo w ich skład wchodzą często alkohol roślinny, naturalny kwas cytrynowy o jakości spożywczej oraz składniki mineralne, takie jak:

  • soda,
  • krzemiany,
  • korund,
  • pył pumeksowy i wapienny.

Zapach i aromat środków zapewniają naturalne olejki eteryczne – lawendy, trawy cytrynowej, pomarańczy.Dzięki składnikom pochodzenia roślinnego, substancje zapachowe znajdujące się w ekologicznych środkach czystości nie wywołują reakcji alergicznych. Są one wskazane dla osób uczulonych na chemię. Większość składników jest dobrana w taki sposób, by mogła mieć kontakt z żywnością. Produkty nie niosą ze sobą zagrożeń typowych dla chemicznych środków czystości, dlatego nie trzeba się obawiać, gdy będą miały z nimi kontakt dzieci. Głównym producentem nowoczesnych detergentów typu chemii niemieckiej są w Europie Niemcy, tak więc niemiecka chemia ustanawia niejako standardy jakości w tym sektorze produkcji dóbr codziennych.

Pytanie tylko , czy nie chodzi tu o efekt placebo……..(?)

Chemia niemiecka sklep MONIMAR 2000 online pozwoli Państwu wypróbować omawiane  produkty w bardzo atrakcyjnych cenach z dostawą do domu!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *