Czym myć sanitariaty ?

Środki do mycia sanitariatów mają właściwości odtłuszczające, usuwają brud, zacieki, rdzę i kamień. Pozwalają skutecznie utrzymać czystość i higienę w toalecie. Oprócz gamy produktów w postaci żeli i płynów, na rynku pojawił się ostatnio także proszek do czyszczenia toalet. Coraz większą popularność zyskują ekologiczne środki do mycia sanitariatów.Jest wiele środkczyszczenie toaletów do toalet, które pozwolą nam utrzymać czystość i higienę w łazience.Pamiętajmy ich używać, gdy zabieramy się za sprzątanie.

Poniżej przedstawiamy kilka produktów:

  • DiskPAX – żel do czyszczenia toalet o charakterze kwasowym, który dobrze radzi sobie z usuwaniem wapnia, rdzy i brudu. Powinien być pozostawiony na czyszczonej powierzchni ok. 15 minut, wtedy na pewno dobrze rozpuści nawet stare osady. Nie należy go rozcieńczać. Po umyciu toalety obficie spłuczmy muszlę wodą. Jest najczęściej stosowany przez firmy sprzątające.
  • Domestos – płyn do czyszczenia toalet o gęstej konsystencji dzięki czemu nie spływa tak szybko z czyszczonej powierzchni. Czyści i dezynfekuje, usuwa bakterie i grzyby. Regularne stosowanie tego produktu sprawia, że podczas spłukiwania wody w toalecie wraz z wodą nie są rozpylane bakterie. Jeśli na toalecie pojawił się kamień, warto użyć żelu dezynfekującego Domestos Zero Kamienia, który działa również  poniżej linii wody.
  • Bref – oferuje kilka środków do czyszczenia toalet – żele, proszki i płyny. Warto zwrócić uwagę na Bref WC Tornado Active Powder, który ma formę aktywnego proszku. W kontakcie z wodą proszek wytwarza aktywną pianę, która bardzo skutecznie czyści powierzchnię.
  • Sonnet – to ekologiczny płyn do dezynfekcji toalet. Dobrze czyści kamień, brud, tłuszcz i zacieki. Ma w składzie kwasek cytrynowy, który rozpuszcza kamień i rdzę oraz roztwór siarczanu z oleju kokosowego i związki na bazie wielocukrów, które zwiększają skuteczność rozpuszczania tłuszczów. Wzbogacony jest o olejki eteryczne. Nie powoduje alergii, jest idealny dla alergików i osób o wrażliwej skórze. Płyn ten ulega biodegradacji.

Oprócz płynów do czyszczenia toalet, warto także na muszlę nałożyć zawieszkę z kostką toaletową, która oprócz tego, że odświeży wnętrze muszli, rozpuszczać będzie także brud i chronić muszlę toaletową przed osadzaniem się kamienia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *