A ja nie chcę nowoczesnego domu!

Rynek budowlany zawiera mnóstwo firm oferujących gotowe projekty domów różnych typów. Wybór jest tak szeroki, że często potencjalna osoba zainteresowana tego rodzaju usługami, ma problemy z podjęciem stosownej decyzji. Poniżej znajduje się odrobina informacji na temat projektów które mamy nadzieję, że pomogą w wyborze tego właściwego.

Projekty domów typu dworek opierają się na stylistyce architektury dworkowej, której charakterystyczny styl określany mianem stylu narodowego. Natchnienie czerpano w większości przypadków ze sztuki ludowej.
W dzisiejszych czasach także współcześni architekci chętnie czerpią inspiracje z tego typu architektury. Nic dziwnego – ma wiele do zaoferowania pod względem estetycznym jak również ze względu na rozwiązania w układzie pokoi.

Co najbardziej charakterystyczne w typowym polskim dworku to kolumnowy ganek oraz stromy łamany dach (niekiedy manasardowy) oraz alkierz – czyli dodatkowe pomieszczenie, przykryte osobnym dachem – pokój w czworobocznym narożniku (mogący spełniać  rolę sypialni czy garderoby). W stylu dworkowym oferowane są także projekty domów z piwnicą, aczkolwiek przeznaczone on są dla osób świadomych swojego wyboru oraz dokładnie planujących swoje zapotrzebowania na przyszłość.

Współcześnie projekty domów typu dworkowego również zawierają tego typu rozwiązania. Projektanci  prześcigają się w zastosowaniu ulepszonych rozwiązań technologicznych przy jednoczesnym zachowaniu sielskiego, dworkowego stylu. Najbardziej popularne rozwiązania które stosowane są w celu zmniejszenia kosztów budowy to:
– projekt domu na podstawie kwadratu (to nie tylko zmniejszenie kosztów budowy, ale również optymalizacja wydatków na ogrzewanie,
– mansardowy dach pozwala na optymalne zagospodarowanie poddasza (pokoje o prostych ścianach bez skosów),
– drewniane antresole, które nadają wnętrzom przytulnego charakteru i jednocześnie umożliwiają pełne wykorzystanie powierzchni oraz imponującą grę światła dzięki dość dużej, otwartej przestrzeni.

Całkowitym przeciwieństwem są nowoczesne projekty domów, które charakteryzują się prostymi liniami – tak bardzo popularnymi we współczesnym rynku budowlanym. Wśród tego typu projektów możemy wybrać projekty domów parterowych, spełniające wymagania ponad połowy potencjalnych zainteresowanych.

Biura architektoniczne oferują tak szeroki wachlarz gotowych projektów domu  – trzeba jedynie odpowiednio zawęzić kryteria wyszukiwania, by dokonywać wyboru w zdefiniowanych stylach  i znaleźć idealne rozwiązanie na miarę nie tylko swojego portfela, ale również swoich marzeń.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *